Liposukcja – co warto wiedzieć?

Każdy pragnie mieć zdrową, harmonijną i wysportowaną sylwetkę. Ci, którzy na co dzień dbają o jakość spożywanych pokarmów i regularnie ćwiczą, a mimo to nie są w stanie samodzielnie pozbyć się tkanki tłuszczowej nagromadzonej w danej okolicy ciała, mogą zainteresować się liposukcją laserową lub ultradźwiękową.

liposukcja brzucha

Liposukcja brzucha – na czym polega?

W ostatnich latach coraz większą popularność zyskuje liposukcja laserowa. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Polega na jednoczesnym naświetlaniu i usuwaniu tkanki tłuszczowej znajdującej się pod skórą. Tego typu zabiegi na ciało, w przeciwieństwie do starszych metod, nie wywołują tak dużego krwawienia i tak dużych urazów. 

Do jej korzyści zalicza się także szybszą rekonwalescencję. Podczas czynności lekarz medycyny estetycznej kieruje laser diodowy na tkankę tłuszczową, rozbijając komórki tłuszczowe, a następnie odsysa je pod ciśnieniem. Efektem jest nie tylko mniejsza warstwa tkanki, ale także poprawa kondycji skóry, a nawet redukcja rozstępów. 

Liposukcja brzucha jest odpowiednia zwłaszcza dla osób, które mają dość wysportowaną sylwetkę i pomimo ćwiczeń nie mogą pozbyć się tkanki tłuszczowej z niektórych obszarów. Osoby zdrowe i aktywne po poddaniu się zabiegowi liposukcji ud czy liposukcji brzucha mogą niemal od razu cieszyć się bardziej harmonijną sylwetką.
liposukcja

Liposukcja ultradźwiękowa – najnowszy typ zabiegu

Zabiegi na ciało, dzięki nowoczesnym urządzeniom medycznym, mogą być przeprowadzane niemal bezinwazyjnie. Przykładem jest liposukcja ultradźwiękowa, która za pomocą fal rozbija błony komórek tłuszczowych, usuwanych następnie przez organizm w naturalnych procesach fizjologicznych. 

Tego typu usługa pozwala pozbyć się miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, na przykład z okolicy ud, brzucha czy pośladków. Większość zdrowych osób może poddać się procedurze. Pojedynczy zabieg trwa średnio około 20 minut. Zwykle potrzeba 3-5 powtórzeń, aby uzyskać optymalne efekty, choć bywają pacjenci, którzy odczuwają dużą różnicę nawet po pierwszym.
Liposukcja ultradźwiękowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *