Ćwiczenia cardio – co warto o nich wiedzieć?

Aktywność fizyczna ma korzystny wpływ nie tylko na smukłość sylwetki i wysoką samoocenę, ale także na zdrowie i sprawność. Co warto wiedzieć na temat ćwiczeń cardio? Ile razy w tygodniu ćwiczyć, aby uzyskać widoczne rezultaty?


ćwiczenia na brzuch

Orbitrek, bieżnia, wioślarz – jaki sprzęt do ćwiczeń wybrać?

Orbitrek to jeden z popularniejszych sprzętów do wykonywania ćwiczeń cardio. W przeciwieństwie do biegania, nie obciąża stawów, kostek, bioder czy łydek tak bardzo jak bieganie. W przypadku osób, które mają dysfunkcje narządu ruchu, przebyły zabieg operacyjny lub mają kontuzję, lepszym wyborem będą ćwiczenia na orbitreku. W zależności od poziomu intensywności treningu i ustawień indywidualnych urządzenia można na nim spalić średnio od 250 do 400 kcal na godzinę. 

Dla tych, którzy wolą jednak intensywniejsze treningi, dobrym wyborem będzie rower treningowy. Nowoczesny sprzęt ma szeroki wybór ustawień, a zakres obciążenia można dostosować do własnej kondycji. 
Podobnie rzecz ma się z bieżnią – tu prędkość biegania można dopasować do możliwości danego biegacza. Wioślarz to kolejny ciekawy sprzęt cardio, który uaktywnia różne grupy mięśniowe. Dlatego też pozwala równomiernie tracić tkankę tłuszczową. 
Ile razy w tygodniu ćwiczyć? Optymalnie jest robić to 3-4 razy w tygodniu. Osoby, które nie mają kondycji, powinny nie forsować się na początek i wraz ze wzrostem wytrzymałości wydłużać sesje treningowe.

orbitrek

Ćwiczenia na brzuch – które z nich pomogą osiągnąć pożądaną sylwetkę?

Płaski i wysportowany brzuch to marzenie wielu osób. Niestety, siedzący tryb życia i spożywanie przetworzonej żywności zdecydowanie temu nie służą. Mając matę do ćwiczeń, można zdecydować się na wykonywanie serii na kształtowanie mięśni brzuchu. Należą do nich, między innymi: deska, brzuszki, skłony tułowia czy przysiady. Sesja powinna składać się z kilku powtórzeń danego typu ćwiczenia. 

Aktywność można urozmaicić elementami zumby czy po prostu treningu cardio. Co zrobić, aby ćwiczenia przyniosły oczekiwane rezultaty? Niezbędne będzie zachowanie regularności i systematyczności. Nie obędzie się też bez odpowiedniej diety niskowęglowodanowej.
maty do ćwiczeń

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *